Indlæser...

Salomon QST Echo 106 23/24

30%
Kun %1 tilbage
As low as 4.202,74 kr. Regular Price 5.971,11 kr.
30%
Inkl. moms.

Hvilken længde ski

Hvilken skilængde du har brug for, afhænger af dit niveau, vægt, højde, skitype og personlige præferencer.

Tabellen nedenfor er en rettesnor til at bestemme den rigtige længde ski baseret på skitype og niveau.

Specifikationer
Skimål 138-106-125
Drejningsradius 18m @ 173cm

Hurtigt overblik

Beskrivelsen af dette produkt er blevet oversat automatisk. Klik her for at læse den originale tekst.

QST Echo 106 er en turne-specifik videreudvikling af den ikoniske QST-serie. QST Echo 106 kombinerer en karuba/poppelkerne, superlette basaltfibre og korkdæmper, hvilket giver en lettere, livligere og overalt anvendelig backcountry-ski. Det perfekte valg for freeridere, der sigter mod længere ture.

Detaljer

Rocker Camber Rocker Rocker
Skien er let at dreje takket være en stigning i både spids og hale. På grund af camberen under foden giver skiens talje greb på hårdere sne. Ski med denne type profil kan lide at blive kørt fra en mere centreret stilling...

Woodcore
Kernen består af specifikt udvalgte træsorter, der er lamineret i forskellige sammensætninger til en massiv kerne. Dette giver designerne kontrol over alle skiens egenskaber.

Sidewall-konstruktion
Et PU-lag, der forsegler den lagdelte skikonstruktion på siden og tilfører styrke. Ski med en sidewall-konstruktion er generelt mere stabile i fart, mere livlige og mere holdbare.

Technical details Salomon QST Echo 106
Size157165173181189
Tip width(mm)136137138139140
Waist width(mm)106106106106106
Tail width(mm)123124125126127
Radius - Sidecut(m)1617181920
Weight per ski(g)15301610170017601940