Logind og bestil
Bestil som ny kunde
Oprettelse af en konto har mange fordele:
Oakley TC Outpost RC Shell Jacket Men er designet i samarbejde med freestyle-skiløberen Colby Stevenson og henvender sig til eventyrlystne sjæle, der trives i både backcountry- og resort-miljøer. Jakken er konstrueret af genbrugsmaterialer og har den avancerede 3L Fn Dry™ 30K/20K vandtætte teknologi, der holder dig tør og samtidig tillader åndbarhed. Forbedret søgbarhed sikres med den indbyggede Recco-reflektor på højre skulder. Fuldt tapede sømme og Hydrofree DWR-behandling arbejder sammen om at forhindre fugt og opretholde komfort mod elementerne.
Praktiske elementer omfatter ventilationshuller til ventilation under opstigninger, store brystlommer til sikker opbevaring og en justerbar hætte, der er kompatibel med hjelme. Yderligere funktioner som et fast sneskjold, justerbare manchetter og en brilleklud i mikrofiber viser Oakleys engagement i funktionalitet og ydeevne. Den slanke pasform sikrer en slank silhuet, mens du navigerer i udfordrende terræn, hvilket gør denne skaljakke til den perfekte ledsager til ethvert udendørs eventyr.
Beskrivelsen af dette produkt er blevet oversat automatisk. Klik her for at læse den originale tekst.
| Type | 3L Skaljakke |
|---|---|
| Materiale | Membranmærke |
| Sæson | Vinter |
| Beregnet til | Ski, Skitur |
| Pasform | Atletisk pasform |
| Foret | Nej |
| Funktioner | Recco® reflector, Lynlås ventilation under armene, Fast snefang, Skilift lomme i ærmet, Vandtæt, Vindtæt |