Indlæser...

Black Crows Serpo 23/24

21%
Kun %1 tilbage
As low as 5.044,82 kr. Regular Price 6.353,49 kr.
21%
Inkl. moms.

Hvilken længde ski

Hvilken skilængde du har brug for, afhænger af dit niveau, vægt, højde, skitype og personlige præferencer.

Tabellen nedenfor er en rettesnor til at bestemme den rigtige længde ski baseret på skitype og niveau.

Specifikationer
Skimål 131-93-115
Drejningsradius 20m @ 180.1cm

Hurtigt overblik

Beskrivelsen af dette produkt er blevet oversat automatisk. Klik her for at læse den originale tekst.

Black Crows Serpo er en livlig ski til carving på pisten og lidt offpiste-sne. Med 93 mm i bunden er det en god carver, som virkelig kan lide at lege med terrænet. Serpo har et tolerant flex, men den har også en direkte respons takket være titanal-laget, der giver greb og stabilitet. Med alt dette viser den, at ydeevne ikke behøver at udslette glæden ved spillet.

Detaljer

Rocker Camber Small Rise
Ski med rocker i spidsen, camber i midten og en lille stigning i halen er meget alsidige. Skien er let at dreje, og camberen under foden giver skien greb på hårdere sne. Halen er let hævet, men det er ikke som en fuld rocker. Det giver en afbalanceret kombination af let drejning og carving uden at gå på kompromis med stabiliteten.

Trækerne
Kernen består af specifikt udvalgte træsorter, der er lamineret i forskellige sammensætninger til en solid kerne. Det giver designerne kontrol over alle skiens egenskaber.

Titanal
Et kompositmetal, der hovedsageligt består af aluminium, og som er kendt for sin torsionsstivhed og holdbarhed. Tilføjelsen af et Titanal-lag til skikonstruktionen giver stabilitet ved hastighed, styrke og dæmpning.

Glasfiber
Giver tilpasset flex med øget vridningsmodstand og stabilitet.

Cap-konstruktion
En ski med Cap-konstruktion har et toplag, der går ud over kanten af skien til stålkanten. Ski med Cap-konstruktion er generelt lette, mere økonomiske og giver god beskyttelse af toppladen mod skader.

Sidevægskonstruktion
Et PU-lag, der forsegler den lagdelte skikonstruktion på siden og tilføjer styrke. Ski med sidevægskonstruktion er generelt mere stabile i fart, mere livlige og mere holdbare.

Technical Details Black Crows Serpo
Size168.2174.1180.1186.3
Tip width(mm)129131131132
Waist width(mm)93939393
Tail width(mm)113115115115
Radius - Sidecut(m)20202020
Weight per ski(g)1725175018252000