RABATKODER OP TIL 150 € >>>
Indlæser...

Rossignol Hero Elite ST TI + SPX 14 23/24

35%
Kun %1 tilbage
As low as 4.898,27 kr. Regular Price 7.511,83 kr.
35%
Inkl. moms.

Hvilken længde ski

Hvilken skilængde du har brug for, afhænger af dit niveau, vægt, højde, skitype og personlige præferencer.

Tabellen nedenfor er en rettesnor til at bestemme den rigtige længde ski baseret på skitype og niveau.

Specifikationer
Skimål 123-68-104
Drejningsradius 14m @ 172

Hurtigt overblik

Beskrivelsen af dette produkt er blevet oversat automatisk. Klik her for at læse den originale tekst.

-

Detaljer

Rocker Camber Flat
Tip rocker gør skien let at styre og let at holde sig oven på sneen. Med forspændingen under bindingen er skien let at aflæsses, og du kan give et stort tryk på kanterne.

Trækerne
Kernen består af specifikt udvalgte træsorter, som er lamineret i forskellige sammensætninger for at danne en solid kerne. Dette giver designerne kontrol over alle skiens egenskaber.

Titanal
Kompositmetal, hovedsagelig af aluminium, kendt for sin torsionsstivhed og holdbarhed. Tilføjelsen af et lag Titanal til skikonstruktionen giver stabilitet ved hastighed, kraft og dæmpning.

Teknologi til linjekontrol
En kerneforstærkning, der er placeret i hele skiens længde, sikrer perfekt trykfordeling på skien. Det gør skien perfekt kontrollerbar i hurtige sving.

Sidewall-konstruktion
Et plastlag, der forsegler den lagdelte skikonstruktion på siden og giver ekstra styrke. Ski med Sidewall-konstruktion er generelt mere stabile i fart, mere livlige og mere holdbare.

Technical Details Rossignol Hero Elite ST Ti
Size157162167172
Tip width(mm)123123123123
Waist width(mm)68686868
Tail width(mm)104104104104
Radius - Sidecut(m)11121314
Weight per ski(g)1650170017501800