Indlæser...

K2 Wayback 84 22/23

45%
Kun %1 tilbage
As low as 1.810,24 kr. Regular Price 3.291,38 kr.
45%
Inkl. moms.

Hvilken længde ski

Hvilken skilængde du har brug for, afhænger af dit niveau, vægt, højde, skitype og personlige præferencer.

Tabellen nedenfor er en rettesnor til at bestemme den rigtige længde ski baseret på skitype og niveau.

Specifikationer
Skimål 118-84-106
Drejningsradius 20m @ 174 cm

Hurtigt overblik

Beskrivelsen af dette produkt er blevet oversat automatisk. Klik her for at læse den originale tekst.

K2 Wayback 82 giver dig mulighed for at tage dine første skridt i backcountry uden at koste dig dyrt. Den har alle de berømte Wayback-egenskaber og dens egenskaber, bortset fra carbon og den tilhørende pris.

Detaljer

Rocker Camber Small Rise

Ski's met rocker in de neus, voorspanning in het midden en een licht oplopende tail zijn zeer veelzijdig. De ski is nem te draaien en door de camber onder de voet biedt de ski grip op hardere sneeuwsoorten. De tail loopt licht omhoog, het is echter geen volledige rocker. Dit zorgt voor een gebalanceerde combinaison van makkelijk draaien en slippend skiën zonder veel in te leveren op stabiliteit.


Woodcore
De kern bestaat uit specifiek geselecteerde houtsoorten die in verschillende samenstellingen tot een solide kern worden gelamineerd. Hierdoor hebben de ontwerpers controle over alle egenskaber af skien.


Hydrofobisk Topsheet
Hydrofobisk sneafvisende topsheet-materiale, der hjælper med at forhindre ophobning af sne.

Sidewall construction
Een kunststof laag die de gelaagde ski construction aan de zijkant afsluit en stevigheid toevoegt. Ski's met een Sidewall construction zijn over het algemeen stabieler op snelheid, levendiger en duurzamer.

Technical Details K2 Wayback 84
Size146153160167174
Tip width(mm)118118118118118
Waist width(mm)8484848484
Tail width(mm)106106106106106
Radius - Sidecut(m)13.214.716.317.819.8
Weight per ski(g)1124116812121287