Indlæser...

Grangers Performance Wash 300ml

Special Price 90,73 kr. Regular Price 106,72 kr.
Inkl. moms.

Hurtigt overblik

Grangers Performance Wash 300 ml er et kraftigt, men skånsomt bluesign®-godkendt, PFC-frit rengøringsmiddel, der er designet til at rengøre alt dit udendørs og tekniske tøj. Det fjerner skånsomt snavs og fjerner lugte, samtidig med at det fjerner skadelige rester af ophobning og bevarer den resterende vandafvisende evne. Anbefales også som en forvask til enhver imprægneringsbehandling. Leveres i en 100 % post-consumer genbrugsflaske (PCR), hvilket betyder, at du er med til at beskytte den verden, vi alle elsker at udforske. Med den koncentrerede formel skal du blot bruge en halv hætte (25 ml), uanset om det er blødt eller hårdt vand, for at gendanne dit udstyr til et udseende som nyt.

For at købe Performance Wash 1 liter, klik her.

Detaljer

  • Kraftig rengøring.
  • Neutraliserer lugte.
  • Ingen rester.
  • Gør det samme i hårdt og blødt vand.
  • Forbedrer enhver eksisterende vandafvisende overflade.
  • 100% genbrugsflaske.
  • Bluesign® godkendt.
  • PFC-fri.

Du tænker måske: "Hvorfor købe et rengøringsmiddel til mit udstyr, når jeg har mit normale vaskemiddel derhjemme?". Selvom vask af specialiseret outdoor- og teknisk tøj i almindeligt vaskemiddel måske får det til at lugte lidt bedre, kan det virkelig forringe dets ydeevne. Det skyldes, at alle de tilsætningsstoffer, der indlejres i en normal vaskecyklus, måske er gode til almindeligt tøj, men de bliver faktisk et problem, når de blandes med teknisk tøj - de påvirker åndbarheden og vandafvisningen.

Velegnet til

  • Gore-tex®- og eVent®-foringer
  • FutureLight
  • Vandtæt
  • Vindtæt
  • Soft Shell
  • Fleece

Dette er et ideelt produkt til brug før du imprægnerer dit udstyr med Grangers' Performance Repel Plus eller Clothing Repel.

Beskrivelsen af dette produkt er blevet oversat automatisk. Klik her for at læse den originale tekst.